Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... iesire din tara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

iesire din tara

Buna ziua,sunt divortata ,avem custodie comuna cu fostul sot.Am primit sprijin sa merg in Germania definitiv cu copii.Ce trebuie sa fac sa nu am nevoie an de an de aprobarea fostului sot de a scoate copii din tara?El acum este de acord dar daca in timp se razgandeste nu vreau probleme,copii vor urma acolo scoala.Cel mare e cu handicap grav si incerc sa-i fac un viitor sa-i ofer o siguranta pentru ziua de maine.

Singura sansa ar fi sa obtineti custodie unica, sansele sunt totusi foarte mici.

Rugati-va sa fie in continuare de acord cu deziile dvs, alfel o sa mergeti destul de des pe la judecatorie
Multumesc pt.raspuns.In cazul in care mas casatorii acolo asta mi-ar usura situatia?Sau sar putea face acum un act cu acceptul fostului sot de a ramane definitiv?
Nu are nici o legatura cu cine va casatoriti dvs. si exercitarea autoritatii parintesti.
Din aceste lucruri deduc ca nu am cum sa-mi ajut copii fara sa fiu lasata de el.Multumesc inca o data pt.raspuns.
Sunteti ambii parinti. Poate totusi o sa gasiti intelegere la tata.