avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 776 soluții astăzi
Forum Activitate lore91

Activitate lore91

Răspuns la discuția Beneficii dupa nastere
Se mai acorda acest trusou de 150 ron? Am doar alocatia de 200ron copilu e nascut pe 17 octombrie 2012 ce trebuie sa fac pentru a obtind acesti bani multumesc anticipat

am lucrat legal in germania cu contract dar nu stiu daca sau inregistrat achitarea obligaţiilor de asigurare in romania.sincer nu ma pricep ...cum as putea sa dovedesc ca am realizat venituri in acele 2 luni?doar cu contractul?sau mai trebuie sa am ceva la mana...?va multumesc

edit:scz nam vazut raspunsul de mai sus.eu mam interesat la fortele de munca dar miau dat un raspuns negativ si leam explicat situatia mea amanuntit insa nu miau dat nici o portita de scapare .ei chiar nu aveau de unde sa stie ceea ce a spus domnul de mai sus?o sa ma interesez .va multumesc


mi se pare dea dreptu cea mai proasta lege, adica pot lucra 30 de ani continu daca intrerup 1 luna sa merg in vacanta si atunci raman insarcinata statu ma trateaza cu spatele ? =D> =D> =D> cine poate acepta o asemenea lege? incredibil dar adevarat ..
Buna, am si eu o nelamurire, sunt insarcinata in 6 saptamani, luni fac 7 si as vrea sa stiu daca beneficiez de CCC, lucrez din anul 2008 insa pe 20 noiembrie 2011 mi-am bagat concediu fara plata si am fost la munca in germania, pe 1 februarie 2012 am inceput iara munca si am ramas insarcinata .. =D>=D>=D> in Octombrie ar trebui sa nasc.. mai beneficiez de CCC ?