avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 658 soluții astăzi
Forum Activitate villysavescu

Activitate villysavescu

Răspuns la discuția Vatamare Corporala
doberv a scris:

dvs puteti analiza cat de grava e situatia functie de imprejurarile in care ati savarsit fapta.
trebuie neaparat sa luati legatura cu un avocat caruia sa-i detaliati problema si pentru a va indruma corespunzator.
intrati pe net si gasiti avocati in piatra neamt si nu va ramane decat sa va interesati prin oras care e mai bun penalist.


Ok Doberv , iti multumesc mult!!
Răspuns la discuția Vatamare Corporala
Imi puteti recomanda un avocat bun in Piatra Neamt totusi? Cu siguranta voi avea nevoie!
Buna ziua revin din nou cu o intrebare , referitoare la cazul meu .Pt ca am avut o altercatie cu un baiat si i-am dizlocat umarul! Acum el vrea sa imi ceara 5000 euro daune morale si materiale(materiale nu stiu de unde pana unde) pt a retrage plangerea.Mie mi se pare absurda cifra , plus ca pretinde ca are nevoie de o operatie la umar , care costa 2500 euro.Este normal sa ceara atat , doar pt un umar dizlocat?? Va multumesc anticipat pt raspunsuri!!
Răspuns la discuția Vatamare Corporala Usoara
Eu nu pot spune ca sunt 100% nevinovat pt ca eu am fost cel care a lovit primul.Deci am partea mea de vina.Insa nu am lovit fara motiv.Dupa cum v-am spus mai devreme am fost instigat de acesti 2 tipi , in special de cel caruia pretinde ca i-am dizlocat/rupt umarul!! Scopul meu era sa isi ceara scuze , insa a continuat cu atitudinea lui si a inceput "bataia".Care totusi nu a durat mai mult de 10-15 secunde , timp in care ne-am "zdruncinat" putin , si am primit un pumn de la celalalt individ aflat in spate dupa care au luat-o amandoi la fuga! Va multumesc enorm pt raspunsuri!!
Buna ziua , m-am inscris pe acest site pt ca am intrat intr-o problema zilele trecute.Am avut o altercatie cu 2 baieti pe care nu ii cunoastem , pentru ca am fost instigat verbal, iar unul din cei doi pretinde ca i-am rupt umarul, are certificat medico-legal insa el lucreaza la spital nu stiu exact ce functie are, dar totusi! Am primit invitatie la politie cum ca acest baiat a facut plangere penala si ca are nevoie de 25 de zile de ingrijiri medicale! Eu am doar 18 ani si nu am avut niciodata conflicte sau probleme cu alti baieti sau cu politia.Sunt destul de speriat!!Si sa nu uit sa mentionez el are martor ,pe cel care era cu el , eu insa eram singur!! Am citit putin pe internet, articolele 180-181-184 , care vorbesc despre vatamarea corporala! Dar nu inteleg 100% unde ma incadrez , si ce pedeapsa voi primi! Va multumesc anticipat pentru raspuns! p.s sa ma scuzati pt eventualele greseli de ortografie dar sunt destul de stresat cu chestia asta si nu am fost asa de atent la ce am scris! :stunned: