avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1524 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Vatamare Corporala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Vatamare Corporala

Buna ziua revin din nou cu o intrebare , referitoare la cazul meu .Pt ca am avut o altercatie cu un baiat si i-am dizlocat umarul! Acum el vrea sa imi ceara 5000 euro daune morale si materiale(materiale nu stiu de unde pana unde) pt a retrage plangerea.Mie mi se pare absurda cifra , plus ca pretinde ca are nevoie de o operatie la umar , care costa 2500 euro.Este normal sa ceara atat , doar pt un umar dizlocat?? Va multumesc anticipat pt raspunsuri!!
Cel mai recent răspuns: villysavescu , utilizator 20:13, 14 Martie 2012
Imi puteti recomanda un avocat bun in Piatra Neamt totusi? Cu siguranta voi avea nevoie!
dvs puteti analiza cat de grava e situatia functie de imprejurarile in care ati savarsit fapta.
trebuie neaparat sa luati legatura cu un avocat caruia sa-i detaliati problema si pentru a va indruma corespunzator.
intrati pe net si gasiti avocati in piatra neamt si nu va ramane decat sa va interesati prin oras care e mai bun penalist.
doberv a scris:

dvs puteti analiza cat de grava e situatia functie de imprejurarile in care ati savarsit fapta.
trebuie neaparat sa luati legatura cu un avocat caruia sa-i detaliati problema si pentru a va indruma corespunzator.
intrati pe net si gasiti avocati in piatra neamt si nu va ramane decat sa va interesati prin oras care e mai bun penalist.


Ok Doberv , iti multumesc mult!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vatamare corporala usoara villysavescu villysavescu Buna ziua , m-am inscris pe acest site pt ca am intrat intr-o problema zilele trecute.Am avut o altercatie cu 2 baieti pe care nu ii cunoastem , pentru ca am ... (vezi toată discuția)
Impacare, dupa o altercatie! Ozz Ozz Buna ziua, Am o nedumerire, defapt mai mult o suparare, sa zic asa. In urma cu ceva timp am avut o altercatie, cu un prieten, in care acesta \"a sarit, la ... (vezi toată discuția)
Accident pe trecerea de pietoni nicola_2 nicola_2 Revin cu cateva intrebari la cazul fiicei mele care a fost lovita pe trecerea de pietoni in 30 iulie 2010. A avut fractura de bazin fiindu-i interzis sa se ... (vezi toată discuția)