avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Activitate develinne

Activitate develinne

Buna ziua!
Ce conditii trebuie sa indeplineasca un Centru de Limbi Straine si activitati recreative (SRL cu caen in domeniu autorizate) pentru a putea incheia un contract de presatare servici iunei gradinite fie ea particulara sau de stat? Ma refer la acele cursuri optionale care se organizeaza in gradinite: limba starina, dans, sport, etc
Buna ziua!
Doresc sa infiintez un centru de predare Lb Engleza. Vreau sa ma axez pe lectiile one2one, si doresc sa le ofer cursantilor posibilitatea de a efectua cursurile la domiciliul lor sau locul lor de munca sau online.
Nu stiu de ce aprobari si autorizatii am nevoie, astfel apelez la ajutorul dumneavoastra.

Ce trebuie sa fac pentru infiinatarea unui centru/scoli/club (nu denumirea conteza) de limba engleza cu predare la domiciliu si online?

Ce cod CAEN este recomandat?
Am nevoie neaparat de un sediu?
Nu exclud posibilitatea unui centru fix, unde sa pot forma grupe de cursanti, dar pentru inceput nu cred ca este necesar.

Am nevoie de autorizatie de la Min. Invatamantului? Nu tin neaparat sa le dau cursantilor diplome recunoscute de X si Y la sfarsitul cursului.

Daca vreau sa am pregatire pentru TOEFL/ IELTS/ GMAT/ TOEIC/ etc. in centru am nevoie de aprobari suplimentare?

Va multumesc foarte mult si apreciez orice sfat sau idea pe care sunteti dispusi sa o impartasiti cu mine.