avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1833 soluții astăzi
Forum Activitate Alinuta26

Activitate Alinuta26

Buna ziua!
Ma intereseaza sa cumpar un teren care are o autorizatie de constructie expirata si pe pamant nu a fost inceputa constructia.
- In ce masura ma pot folosi de aceasta autorizatie si de avizele care au fost acordate?
- Pot construi eu casa dupa aceasta autorizatie? Ce avize ar trebui sa am?
- Conteaza perioada de cand a expirat autorizatia sau daca pamantul a fost vandut?
Buna ziua!
Sunt studenta in anul 3 la o factultate particulara, cu cursuri la zi. In acesta perioada nu am avut nicio intrerupere de studii. Sunt insaricinata si ar trebui sa nasc la inceputul lunii august iar lucrarea de licenta trebuie sa o sustin in luna iulie.
Pot beneficia de indemnizatia de crestere a copilului daca nu sustin lucarea de licenta? Dar daca depun actele pentru somaj?
Cum ar trebui sa procedez in acest caz?
Va multumesc!
Buna ziua!

Sunt inscrisa in anul 2 la cursurile de masterat la zi, la o facultate acreditata si in aceasta perioada nu am avut studiile intrerupte. Sunt insarcinata si ar trebui sa nasc la inceputul lunii iulie iar distertatia trebuie sa o sustin cam in aceeasi perioada..

Pot primii indemnizatia de crestere a copilului daca nu sustin lucrarea de disertatie?