avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate laurentiuu

Activitate laurentiuu

Doresc sa platesc integral paletii de caramida, dar sa ii ridic dupa 5 luni? Ce acte trebuie sa fac sa dovedesc ca am platit caramida? ce trebuie sa contina factura proforma?
Răspuns la discuția impozit teren
Cum intru in legalitate peste 10 ani?Cine imi da dreptul de proprietate? Care este legea?
Daca dupa 10 ani mostenitorii deschid taxa de succesiune?Au dreptul la terenul ,,meu"
Răspuns la discuția impozit teren
In chitanta de mana nu era niciun termen, doar ca x a vandut lui Y terenul cu suma de Z lei. Din ce m-am documentat si eu stiam ca nu se mai poate trece terenul de la o persoana la alta fara acte in regula.(chiar unele primarii mi-au spus-o) , Dar am zis sa incerc si la primaria mea mi l-au trecut la rol de 4 ani( am platit impozit). Normal ar fi trebuit ca, vanzatoru sa il scada de la primaria lui. Nu stiu daca a facut acest lucru. s-ar putea sa plateasca inca impozit pe teren. (dublu impozitat)., dar asta e, primariile sunt varza!!!!!!
Răspuns la discuția impozit teren
terenul il am de 4 ani.
Discuție impozit teren
Am cumparat un teren dar fara acte, doar cu chitanta de mana ( proprietarul nu avea acte pe teren , acum a decedat, succesiunea nu este facuta).
Pot sa trec terenul la impozit la mine la primarie?Pot sa il scad de la primarie de la el?
E valabila chitanta de mana cu martori?
Discuție plangere penala
Se poate face plangere penala pentru abuz in serviciu, hartuire, etc, fapte ce s-au petrecut in urma cu 4 ani?
Răspuns la discuția Abuz in serviciu
multumesc
Răspuns la discuția Abuz in serviciu
8 ani??????????????!!!!!!!!/Care este legea?
1) Care sunt institutiile unde se pot reclama/face plangeri pentru abuzuri in serviciu?
2) Dupa cat timp de la comiterea lor?
La o constructie P+M im proiect se iau in considerare la suprafata desfasurata balcoanele de la mansarda, terasele neacoperita si scarile din exterior? Se impoziteaza?