avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Activitate iburlacu26

Activitate iburlacu26

Ceea ce ma ingrijoreaza pe mine este ca mi s-au gasit niste diferente enorme de peste 20000 lei in acte de care mi s-a spus ca pot scapa.Cineva m-a sfatuit sa radiez firma si daca timp de 5 ani nu voi mai fi in atentia lor am sanse sa scap de plata acestei sume.Ideea e ,pot sau nu sa o radiez?daca incerc sa o radiez ma gasesc ca figurez cu acea diferenta?va rog un sfat,multumesc!
Multumesc pentru sfat.O sa revin cum reusesc sa rezolv ceva si voi explica tot ce se va intampla pentru ca si ceilalti care trec prin probleme asemanatoare sa fie mai informati.Multumesc inca odata!
Am si eu o nelamurire.Am fost dat in judecata ca am avut de plata 4700 lei restanta,nu am reusit sa-i dau in timpul oferit de administratie si s-a apelat la executor judecatoresc,intr-un final cu tot cu executorul plata era de 6000 lei.Am facut rost de bani si am platit ,acum sunt la zero cu tot si ma mentin la zi numai ca de 2 luni incoace administratora mi-a spus ca a facut ea o greseala si mi-a incasat mai mult adica suma defapt nu era 6000 lei ,nu stiu exact de ce si mi-a spus ca am in jur de 400 lei in plus dati decat trebuia.Pentru chestia asta pentru ianuarie si februarie 2012 nu mi-a eliberat chitanta ci la cererea mea mi-a scris pe niste biletele suma achitata fictiv si suma ramasa din diferenta aceea,apoi a pus stampila si a semnat ,nelamurirea mea este ca daca dansa are in cap cine stie ce sa ma acuze pe viitor ca nu am platit in lunile astea in care m-a asigurat ca figurez ca am platit ,hartiile astea stampilate si semnate de dansa au vreo valoare sa pot dovedi ca am platit?si daca nu au nicio valoare ce ar trebui sa fac pentru ca eu i-am cerut chitanta doar ca dansa a zis ca nu e nevoie de nimic ci ma anunta ea cand se recupereaza suma aia si pot sa incep sa platesc cu adevarat .Ea nici acea foaie stampilata si semnata nu mi-ar fi dat-o daca nu ii solicitam eu .Va rog sa ma sfatuiti ce am de facut si daca sa stau linistit sau nu,multumesc!