avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Activitate claudia-is

Activitate claudia-is

Răspuns la discuția protectia muncii
Intradevar securitatea si sanatatea in munca nu este o meserie usoara,tocmai de aceea in momentul in care exista o persoana abilitata sa se ocupe de acest lucru in firma este de datoria lui sa completeze fisele.
Răspuns la discuția protectia muncii
inspectorul ssm care se ocupa de firma respectiva
Buna ziua,as dori sa stiu ce se poate face in cazul unui student,trimis de facultatea din care face parte,sa ia parte laun program in strainate,mai exact Spania,in cazul in care acesta nu a primit o copie dupa contractul semnat inainte de plecare,iar acolo conditiile nu sunt tocmai cele specificate de cei de la facultate.In momentul in care a dorit sa renunte la program si sa se intoarca acasa,i s-a comunicat ca acest lucru nu este posibil,iar in cazul in care totusi renunta trebuie sa restituie suma de 2000 euro programului(suma primita inainte de plecare fiind de 1840 euro,ea incluzand transportul si cazarea acestuia).Cum sepoateprocedain acest caz?Va multumesc.
Răspuns la discuția Schimbare buletin expirat
Va multumesc.
Răspuns la discuția Schimbare buletin expirat
Deci e ok daca scriu doar "facultate" fara denumirea institutii?Va multumesc
Buna ziua,trebuie sa-mi schimb buletinul care expira saptamana viitoare si am o nelamurire.In formularul pentru eliberarea cartii de identitate apare rubrica ultimelor studii absolvite,eu inca nu am termiat facultatea,urmeaza sa dau licenta anul acesta.Exista vreo problema daca scriu facultatea in acea rubrica?Sau se verifica informatia si ma trezesc cu o acuzatie de declaratie falsa?Va multumesc.