avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Activitate ralucago

Activitate ralucago

Buna ziua.In urma divortului parintilor mei,am primit o pensie alimentara de la tatal meu.Luna aceasta am facut 18 ani,insa sunt eleva.El imi va plati pensia pana imi voi termina studiile?
Răspuns la discuția Probleme cu o companie aeriana
Nu pot dovedi in nici un mod,le primisem cadou cu o seara inainte cu ocazia zilei mele de nastere.Mi-au lasat cutiile goale in valiza
Astazi, am calatorit la bordul acestei companii,si in calitate de minor am avut platit insotitor de bord.La plecare din ITalia nu a fost nici o problema,pe cand in ROmania am fost pusa sa ies din avion ultima,o data cu restul echipajului.Am fost ultima care si -a luat bagajul la ordinul insotitorului de bord.CAnd am ajuns acasa am avut o mare surpriza,bratara din aur, colier din aur,telefon iphone 4(electronicile sunt interzise la bord) lipseau din valiza sigilata. Deci mi-au controlat printre haine,acolo unde erau situate bunurile. Acum ma intreb,ce rol avea insotitorul de bord?o data ce am observat disparitia am sunat la companie,politie,si fiecare imi dadea un alt numar la care sa sun,pana cand nici un numar nu a mai raspuns,sau chiar numerele de pe site nu erau valide. Un angajat imi spune ca in cel mai bun caz voi primi despagubire 17euro pe kg. Dar cantitatea care imi lipseste nu depaseste nici macar jumatate de kg,asta ce inseamna ca in schimbul a unei mii de euro primesc linistita vreo 9euro. Sau ca ar trebui sa fiu fericita ca nu mi-a fost furata intreaga valiza,asta ce ar insemna ca bagajul de cala ar trebui din start scos din schema daca vreunui angajat al companiei ii vine cheful sa controleze prin bagajele, (care desigur ca sunt platite).NU se merita sa va lasati pe mana unor oameni nerusinati,care se afiseaza cu un slogan maret ca ei sunt acolo pt siguranta ta.