avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Activitate Nashul

Activitate Nashul

Răspuns la discuția ACT de DONATIE
Multumesc mult pt.informatii,insa neavind cunostinte juridice mi-e greu sa inteleg raspunsurile primite,poate mai primesc si alte detalii (pe intelesul omului de rind). Imi cer scuze pt. ignoranta mea:(
Discuție ACT de DONATIE
Buna ziua. Cine ma poate ajuta in problema unui ACT de DONATIE. {suntem trei frati ,iar ultimul parinte a murit acum 10ani. De pe urma parintilor ne-au ramas 15 000 m de pamint agricol (pina in prezent nu sa facut nici un fel de succesiune ) de pamint sa ocupat fratele mai mare .Anul acesta i-am spus fratelui mai mare ca ar fi bine sa facem succesiunea , pentru ca doresc sa construiesc o casa pt. copii. Dar fratele mai mare mi-a spus ca nu imi da nici un metru de pamint , pentru ca mama ia facut act de vinzare – cumparare pe numele lui. Cautind la primarie ,daca este inregistrat el cu tot pamintul am aflat ca : primaria a emis un titlu de propietate pe numele lui (in baza unui ACT de DONATIE ) facut de mama pe numele lui, insa in inregistrul de impozite figureaza numele mamei mele.Ce pot sa fac in aceasta situatie? …….ma poate ujuta cineva?...E_mailul meu este
Răspuns la discuția Legea sindicatului
Multumesc mult pt. informatie ,mi-a fost de mare folos
Răspuns la discuția Legea sindicatului
multumesc pt.raspuns si as dori sa aflu ...ce NR. s-au data de promulgare are aceasta lege asindicatelor
Eu am fost ales, de curind ca vicepresedinte al sindicatului soferilor din cadru societatii DISTRIGAZ SUD si nu cunosc dreptuirile care imi sunt conferite de ..legea sindicatelor..si de aceea rog pe cei care ma pot ajuta in aceasta privinta.....multumiri anticipate