avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate cotirlan

Activitate cotirlan

ultimul angajator care a detinut cartea mea de munca este o firma de paza din bucuresti si nici pana azi nu mi-au dat cartea de munca,motivind ca este la casa de pensii bucuresti la scanat.Eu nu mai lucrez la ei din februarie 2011 si mi se pare ceva suspect sa nu mi-o restituie.Am insistat in nenumarate rinduri dar......Mentionez ca sunt pensionar cu drept de munca 4 ore din 2004si contractul de munca a fost pe 4 ore.nu pot intelege ce s-a intimplat cu cartea mea de munca va rog din suflet sa ma ajutati sa mi-o recuperez.
aflati in continuare ce raspuns am primit de la firma la care am fost angajat departamentul resurse umane
Buna ziua,
Astazi 10.04.2012 am fost sa ridic Carnetul de Munca al dlui Cotirlan
Stelian si am aflat urmatoarele:

Cartea de munca a lui Cotirlan Stelian Vasile apare ca fiind ridicata
de la Casa de Pensii Bucuresti in data de 12.01.2012.
S-a aflat pe procesul verbal nr. 504/30.11.2010, nr. cutie ...........

Cotirlan Stelian Vasile se poate adresa personal la Casa de Pensii spre
a fi rezolvata situatia aceasta.

O zi frumoasa


nu stiu cine a ridicat cartea mea de munca.Va multumesc


raspunsul de la casa de pensii brasov a fost urmatorul:
Buna ziua,
Initial am inteles ca documentul pe care il solicitati se afla la CJP Brasov. S- a verificat in dosarul dvs. de pensie, precum si in arhiva institutiei. Carnetul dvs de munca nu este la noi. Acesta poate fi la Casa de pensii Bucuresti, la ultimul angajator, sau la Inspectoratul Teritorial de Munca Bucuresti. Va sfatuiesc sa va adresati mai intai la ITM Bucuresti.
Cu stima,
deci cartea mea de munca nu se afla nicaieri..???ce pot sa fac?
locuiesc la etajul 4 si trebuie refacuta izolatia blocului...dar ceilalti locatari din bloc nu vor sa contribuie la aceasta operatiune.Ce pot face pentru ai convinge ?,intrucat au obligatia din cate stiu de a contribui toate apartamentele din scara blocului deasupra caruia se executa reparatia.In temeiul carei legi ii pot obliga sa contribuie si ei?
Va multumesc!
Eu si sotia ne dorim sa infiintam: pfa? , intreprindere individuala sau asociatie familiala ?pentru produse de patiserie, cofetarie la domiciliu.Deci sa le producem la domiciliu si sa livram la domiciliu. va rog sa ne spuneti daca se poate face asa ceva si care sunt pasii care trebuie urmati?Detin apartament cu 2 camere si autoturism.Eu sunt bucatar si ea brutar patiser[calificati]
Va multumesc!