Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Produse de patiserie facute la domiciliu
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Produse de patiserie facute la domiciliu

Eu si sotia ne dorim sa infiintam: pfa? , intreprindere individuala sau asociatie familiala ?pentru produse de patiserie, cofetarie la domiciliu.Deci sa le producem la domiciliu si sa livram la domiciliu. va rog sa ne spuneti daca se poate face asa ceva si care sunt pasii care trebuie urmati?Detin apartament cu 2 camere si autoturism.Eu sunt bucatar si ea brutar patiser[calificati]
Va multumesc!
O intreprindere familiala. Pentru documentatia necesara urmariti link-ul urmator [ link extern ]
Pentru inceput, fara sa incepeti sa va infiintati firma si sa faceti ceva cheltuieli, mergeti la Directia Sanitar Veterinara si pentru Siguranta Alimentelor ( DSVSA ) de care apartineti si vedeti care sunt conditiile lor pentru ca vor trebui sa va autorizeze aceasta activitate si ei impun conditii mai grele privind acest spatiu de productie (care trebuie sa fie diferit de spatiul de domiciliu si cu anumite dotari).