avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 677 soluții astăzi
Forum Activitate onutza1988

Activitate onutza1988

Va multumesc frumos! inca o intrebare mai am , din cate stiu daca sunt in concediu de maternitate nu ma pot concedia sau trimite in somaj atata timp cat ei inchid doar punctul de lucru nu si firma,oare am dreptate???
Daca sunt angajata la o firma din 24 noimbrie 2011 ,am nascut pe 4 decembrie 2012 si de pe 15 ianuarie 2013 firma a inchis punctul de lucru,intrebarea mea este daca mai beneficiez de indemnizatia pt cresterea copilului si de banii pt concediul maternal???
multumesc frumos!
Buna ziua,

Am revenit cu o noua intrebare... Din pacate am o sarcina cu risc si trebuie sa imi iau concediu de risc maternal am aceeasi intrebare ,mai beneficiez de indemnizatie daca intru in concediu avand in vedere cele prezentate mai sus?
Va multumesc!
Va multimesc si mult respect! Nu ii inteleg de ce mi-au spus asta...Probabil nu sunt suficient de informati si ei la randul lor!

O zi frumoasa va doresc!
Am intrebat pentru ca am vorbit cu cineva din firma si mi-a spus ca daca intru in prenatal inainte de 24 noiembrie ,pierd indemnizatia pentru cresterea copilului ca nu as mai face un an de cand sunt angajata????
Ce parere aveti!
Multumesc ffrumos!
Va multumesc frumos de raspuns,banuiam ca e asa dar nu eram sigura si daca intru in prenatal la inceputul lui noiembrie?
Buna ziua,
Lucrez la o firm din data de 24noiembrie 2011 ,am ramas insarcinata si data probabila a nasteri este 24decembri2012!
Intrebarea este pot beneficia de indemnizatia pentru cresterea copilului?

Va multumesc frumos!