avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 489 soluții astăzi
Forum Activitate bogdan_ct

Activitate bogdan_ct

Răspuns la discuția fals in declaratie
multumesc mult pt sfat!
Răspuns la discuția fals in declaratie
eu pot dovedi ca nu aveam nevoie de bani lui,am dovezi in acte si in ziua cand sustine ca am primit acea suma era ziua mea de salariu,as putea cere daune de la el?
Răspuns la discuția fals in declaratie
da a primit toata suma plus cheltuieli de executara!executorul mi-a spus ca sunt obligat sa platesc toata suma odata ce el nu recunoaste ca a primit acea suma p care o dadusem din acel imprumut!
acea chitana de la banca o depusesem si la dosar-ul de executare,dar creditorul a dat o declaratia ca a fost un imprumut mai vechii,dar eu nu am luat de la el un alt imprumut!
Răspuns la discuția fals in declaratie
buna seara,problema legata de accea persoana este,ca eu am luat un inprumut de la dansul,am achitat o parte din imprumut in ultima zi de termen iar el a declarat la executor ca acea suma a fost un alt imprumutmai vechi si ca dovedeste cu martori!eu am chitanta de la bank cand ia-m trimis acea suma de bani pe numele lui si contul lui iban!as vrea sa-l dau in judecata si sa recuperez suma!as putea cere daune?
pot actiona in instanta pe cineva care a facut fals in declaratii?
buna seara!Ma numesc Bogdan si sunt din CT_A,am o problema f mare si poate as gasi p cineva care sa ma inspire la o rezolvare va rog!In anul 2010 am preluat o temelie de casa cu un teren concesionat de la un var,am facut un ante contract devanzare cumparare,in care obligatiile erau sa ne obligam eu ca ridic casa si o voi cumpara,iar el ca se obliga sa mi-o vanda si sa dispuna de toata documentatia la zi.Problema mare este ca in ziua cand am facut actele de vanzare cumparare el ca vanzator a refuzat sa plateasca tva-ul imobilului la valoarea facuta de notar 1000euro!La multe insistente am decis sa ia-u de la el acei 1000 euro sa platesc eu acel tva(impozit),am facut o declaratie pe propria raspundere ca ma imprumuta cu acea suma de bani ,iar eu ca ma oblig sa-i restitui pana la data de1.02.2012,la sfarsitul luni ianuarie ia-m trimis prin banca suma de 1.300ron si mai aveam sa-i dau 3.000 ron.Asta 11.05.2012 am primit somatie cu executare silia pe acel imobil,in care imi cere intermen de 15 zile sa ma prezint si sa achit acea suma de 1000 de euro plus cheltuielile de judecata,c pot face sa rezolv situatia,astept un raspuns urgent,va multumesc!