Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... fals in declaratie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

fals in declaratie

pot actiona in instanta pe cineva care a facut fals in declaratii?
Trebuie sa formulati plangere penala...
Ii faceti plangere penala la politie sau parchet
DA.formulati o plangere la parchet sau la o unitate de politie.
buna seara,problema legata de accea persoana este,ca eu am luat un inprumut de la dansul,am achitat o parte din imprumut in ultima zi de termen iar el a declarat la executor ca acea suma a fost un alt imprumutmai vechi si ca dovedeste cu martori!eu am chitanta de la bank cand ia-m trimis acea suma de bani pe numele lui si contul lui iban!as vrea sa-l dau in judecata si sa recuperez suma!as putea cere daune?
bogdan_ct, utilizator

Executorul a recuperat toata suma din imprumut ? De ce nu ati contestat, sa aratati ca ati platit?