avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 836 soluții astăzi
Forum Activitate geany2012

Activitate geany2012

Buna ziua,
In 2011 m-am angajat la o firma pe profil protectia mediului, la angajare am semnat un contract de munca pe perioada nedeterminata si un act aditional cu clauza de neconcurenta si confidentialitate in care era specificata perioada pentru care isi produce efectele, de 2 ani, activitatile care sunt interzise,aria geografica este romania,la terti cu care am interzis prestari de servicii sunt toate societatile cu profil asemanator cu cel al angajatorului, iar nivelul indemnizatiei va fi stabilit la finalul incetarii contractului individula de munca.Am primit preaviz , motivul fiind art.65 (1).Intrebarea mea este daca actul aditional cu clauza de neconcurenta si confidentialitate mai este valabila si legal care sunt efectele lui?
Buna ziua, am cumparat o locuinta cu act de vanzare- cumparare intr-un imobil in care mai exista si o a doua locuinta dar al carei proprietar nu si-a realizat succesiunea .Cele doua locuinte se afla in aceiasi curte, deci calea de acces fiind comuna.Doresc sa stiu cum pot proceda pentru a delimta proprietatea mea .