avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Activitate adavidoviciu

Activitate adavidoviciu

Daca un SRL are activitatea suspendata temporar si are regim derogatoriu privind depunerea declaratiilor fiscale este obligata sau nu sa depuna bilantul contabil (situatia financiara) la semestrial si anual precum si declaratia semestriala 394 ?

Multumesc
As dori sa stiu daca o societate dispune ca mijloc fix un autoturism pt. transport persoane iar societatea isi suspenda temporar activitatea pentru 2,5 ani ce se intampla cu autoturismul ?
Poate fi folosit pe durata suspendarii dar fara nici o decontare a cheltuielilor ? Mi se pare normal sa fie asa pt. ca societatea, chiar daca are activitatea temporar suspendata, ea exista si isi poate relua oricand activitatea.
Imi puteti spune daca este asa sau nu ?

Multumesc.
As dori sa stiu daca o societate dispune ca mijloc fix un autoturism pt. transport persoane iar societatea isi suspenda temporar activitatea pentru 2,5 ani ce se intampla cu autoturismul ?
Poate fi folosit pe durata suspendarii dar fara nici o decontare a cheltuielilor ? Mi se pare normal sa fie asa pt. ca societatea, chiar daca are activitatea temporar suspendata, ea exista si isi poate relua oricand activitatea.
Imi puteti spune daca este asa sau nu ?

Multumesc.
Răspuns la discuția declaratia 010
Va rog sa-mi trimiteti si mie Decl. 010 format nou pe adresa Adrian.Davidoviciu@snt.ro

Mii de multumiri.