avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Activitate dragoscag

Activitate dragoscag

buna ziua.In octombrie anul trecut am fost oprit de un echipaj de politie,conducand baut ,avand 0,54,am refuzat recoltarea probelor biologice si mi s-a intocmit dosar penal.in luna februarie 2012 am fost chemat la tribunal si am discutat cu un domn procuror.Am recunoscut si regretat fapta ,am facut procura la notar sa ma reprezinte in instanta o matusa impreuna cu avocatul din oficiu,pentru acest lucru am tradus si legalizat contractul de munca care il aveam in italia.Momentan sunt tot in Italia iar pe data de 17 octombrie am proces.va rog sa-mi spuneti dak pot trimite din nou un alt contract de munca de aici din italia si sa ma reprezinte matusa mea impreuna cu domnul avocat din oficiu.as dori sa mai stiu dak influienteaza negativ faptul k nu ma pot prezenta la proces.va multumesc si ast cat mai multe raspunsuri.
va rog spuneti-mi pentru refuz biologice pedepsa e cu supendare sau cu executare ,mentionez ca sunt la prima abatere.va multumesc
perioada cu suspendare va fii cu supraveghere sau fara supraveghere k nu pot ramane in tara .eu lucrez in strainatete cu contract full.va multumesc mult

nu am gasit dosarul p net.numele meu este bejinariu dragos iulian,nr dosarului nu-l cunosc.ma puteti ajuta dvs?va multumesc mult
buna in noaptea de 1 octombrie 2011 am fost oprit de catre un filtru al politiei rutiere din brasov.am suflat in aparatul echilotest si acesta a indicat o,54.politistii au zis ca tre sa merg la spital pt recoltarea probelor biologice dar am refuzat.m-i sa intocmit dosar penal si am fost chemat in luna februarie an curent la tribunalul Brasov.am recunsocut se regretat fapta dar nu am mai primit nimic de atunci .as dori sa ma ajutati ca nu stiu la ce sa ma astept si cat mai dureaza pana ma judeca.va multumesc mult