avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Activitate ionescu22

Activitate ionescu22

Discuție cadastru
In cazul unui teren intravilan (proprietate particulara, neîngrădit), situat la marginea unei comune din Ilfov, având cadastrul şi intabularea făcute în 2006, poate fi modificat cadastrul fără acordul proprietarului ? Mi se pare un gest abuziv din partea arhitectului primăriei care mi-a trimis un plic cu o foaie pe care scria doar atât: "Vă rugăm să vă prezentaţi la primărie pentru clarificarea situaţiei terenului din tarlaua X."Fără nici o explicaţie în ce constă această neclaritate.Am vorbit la primărie cu arhitectul respectiv şi mi s-a spus că proprietarul vecin vrea să construiască un cămin de bătrâni şi pentru asta va intra 4m pe terenul meu, din cauză că terenul lui s-a îngustat datorită unor lucrări făcute la şosea.Ar însemna ca şi graniţa terenului meu să fie mutată cu 4m pentru a ramâne suprafaţa iniţială, ceea ce înseamnă alt cadastru, alte complicaţii cu care nu sunt de acord.Ce se poate face? Ce mă sfătuiţi să fac? Vă mulţumesc.
spuneti-mi va rog unde s-a mutat arhiva de documente (carti de munca ) a angajatilor fostei IPRS Baneasa din str.Iancu Nicolae?