avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 862 soluții astăzi
Forum Activitate ami1976

Activitate ami1976

Răspuns la discuția nume de familie
va multumesc frumos , pare destul de complicat , credeam ca e mai simplu , probabil din dorinta mea si a sotului de a reduce cat mai repede din "handicapul" pe care il poarta copilul meu inca de cand s-a nascut . multe multumiri
Răspuns la discuția nume de familie
fiul meu are 17 ani si 5 luni si cred ca cea mai buna varianta ar fii sa il adopte si nu sa il recunoasca , nu? pt ca nu este tatal lui natural . astept raspuns de la d-voastra casa-mi spuneti ce trebuie sa facem , unde si cu cine . va multumesc frumos
Discuție nume de familie
buna ziua , sunt proaspat recasatorita si am un fiu dintr-o relatie anterioara , numai ca relatia s-a terminat inca din perioada in care copilul era inca in pantecele meu , iar in certificatul de nastere fiul meu are numele meu de domnisoara , iar la tata este liniuta . am vrea acum , eu si sotul meu , sa "reparam" aceasta problema si sa trecem in dreptul tatalui-numele sotului meu , cu specificatia in actele care se vor face ca acest lucru nu va atrage dupa sine dreptul copilului la mostenire de pe urma celui care figureaza cu numele tatalui , si doar de pe urma mamei . puteti sa-mi spuneti cum se poate face lucrul acesta , unde si cu cine (avocat , notar...) . va multumesc anticipat
va multumesc frumos
buna ziua , de 2 ani sunt angajata la o firma pe perioada nedeterminata cu 2 ore/zi si cu un salariu brut de 250 lei/luna. sunt insarcinata in 29 saptamani si voi naste la inceputul lunii august . intrebarea mea este daca voi primi indemnizatia pt cresterea copilului si ce valoare va avea aceasta ( daca o voi primi ) . multumesc