avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Activitate adina_cnc

Activitate adina_cnc

ce anume trebuie sa contina un proces verbal care se va intocmi in momentul cand fostii proprietari ai unui apartament va preda cheile proprietarului?
Discuție executare
buna ziua! am fost dat catre executare de banca unde am un credit, a venit executorul acasa, mi-a pus sechestru pe lucruri personale ( frigider, televizor, mobila de dormitor, etc). intre timp am facut un angajament de plata cu banca. aceasta a fost de acord cu o rata lunara si a cerut executorului dosarul meu.voiam sa intreb: 1. daca executorul s-a conformat cererii bancii si a dat dosarul asa cum s-a cerut acesta mai poate sa-mi puna lucrurile in vanzare?
2.ce se poate intampla daca dupa o perioada de timp nu mai pot achita acea rata catre banca?

In legatura cu un alt credit unde suma este mult mai mare (unde este gajat apartamentul pe care il detin voiam sa intreb daca am posibilitatea sa micsorez rata (de la 300 de euro la 150-200 de euro). fiind criza nu mai am posibilitatea sa platesc intreaga rata si as dori o micsorare. va multumesc si astept raspunsurile dumneavoastra.
bun si se poate amana asa la infinit? nu se poate judeca si in lipsa?
parintii mei au un proces si la primul termen avocatul paratului a despus la dosar un act cum ca nu se poate prezenta din motive de sanatate. procesul s-a amanat abia pana in septembrie. ma gandesc ca si atunci vor dori sa-l amane (pentru ca sunt rai intentionati ) si voiam sa intreb de cate ori paratul impreuna cu avocatul pot cere amanarea procesului? multumesc.