avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1731 soluții astăzi
Forum Activitate tanasieraluca

Activitate tanasieraluca

Am ramas insarcinata luna asta, am contract pe perioada determinata de anul trecut din decembrie care se prelungeste odata la 3 luni, acum imi va expira la sfarsitul lunii octombrie. Am aflat ieri ca se va desfinta unitatea la care lucrez. Mentionez ca nu am avut intrerupere intre servicii in ultimul an. Cum trebuie sa procedez ca sa beneficiez de indemnizatie?
Discuție angajare
Buna ziua . Ma aflu n ccc si nu mai intentionez sa ma ma intorc la vechiul loc de munca . Am gasit de lucru si vreau sa incep la noul job.Am facut cerere de revenire ccc urmata de demisie . Directorul nu imi semneaza decat pe data de 17 .12 . La jobul nou trebuia sa incep de azi altfel pierd jobul. Daca merg si semnez cu data de azi la noul job perioadele se suprapun cca 7 zile . Ce ma sfatuiti sa fac ?
Adica 75%din Indemnizatia + concediul medical in cele 2 luni impartite la 12?
Indemnizatia e supusa impozitului?
Ajutati-ma cu un calcul
Indemnizatie primul copil 1200 ron , 2 luni de concediu cu 85% sarcina si lauzie . Care este valoarea indemnizatiei pt al 2 lea copil?
Buna ziua .
Ma aflu in ccc pana in 16.01.2013 . Sunt insarcinata si urmeaza sa nasc dupa perioada in care primul copil face 2 ani.adica , in luna martie.Cat este indemnizatia pentru cel de-al 2-lea copil luand in considerare ca acum iau 1200 ron ?
Multumesc !