avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1396 soluții astăzi
Forum Activitate aurashku

Activitate aurashku

In aproximativ aceeasi situatie ma aflu si eu. S.a ajuns la o rezolvarem? Mtumesc
Buna ziua,
Am mai postat undeva intrebarea dar pare ca a disparut.
Problema mea este in felul urmator. Cele 4 apartamente de la etajul 5 au in proprietate si terasa circulabila de deasupra lor. Terasei circulabile i.a fost atribuita cota parte indiviza prin contractul de vanzare. Este corect? Nu inteleg cum un spatiu care ar fi facut parte din suprafetele care alcatuiesc cotele parte indiviza sa fie purtator de cota parte indiviza. Astfel aceasta terasa atrage cost la intretinere mai mare decat apartamentele de sub ea. Ma gandesc ca nu e firesc sa poarte cota parte indiviza intrucat nu este spatiu util, nu are nici pereti, pana si la impozit este calculat cu 50% mai putin.
Toata lumea este de acord dar pentru ca cei avantajati sunt mai multi decat cei dezavantajati prefera sa preia cotele din actele de proprietate si nu calcularea in functie de suprafetele utile. Ce pot face in acest caz?
Multumesc anticipat.
exista vreo modalitate de contestare a procesului verbal de afisare ? eu nu am primit nimic prin posta si nici nu mi s-a afisat procesul verbal de contraventie... doresc sa mentionez ca amenda e datata cu 13 decembrie 2010, si am aflat de ea pe impozitul 2012.