avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Activitate amgz

Activitate amgz

Buna ziua , imi puteti spune la ce varsta se poate pensiona anticipat mama daca are 31 de ani de munca? multumesc
multumesc frumos pentru ajutor o sa recomand acest site cunoscutilor!!
Multumesc frumos. Daca pot face un alt contract si dupa sa demisionez de la fostul loc de munca e mult mai usor.
Buna ziua , urmeaza sa ma angajez la un alt loc de munca, momentan ma aflu in ccc , copilul avand 1 an jumate. cum procedez pentru a putea beneficia de stimulent? stiu ca trebuie sa imi dau demisia de la fostul loc de munca. se poate sa fie o intrerupere de 2 . 3 zile intre decizia de demisie si noul contract? si ce acte trebuie sa am pentru dosar? pot sa iau decat decizia de la fostul loc de munca si adeverinta ca sunt salariata la alt loc...sau copie dupa noul contact?. va multumesc !
Buna ziua , cum pot calcula ce suma o sa primesc in timpul concediului prenatal si in cel de crestere al copilului. Salariul meu de incadrare este de 1200, am primit adeverinta cu 880 pt banca dar eu pe statul de plata am 500.. nu stiu la ce suma se va aplica procentul la 800 sau 500? multumesc frumos
Răspuns la discuția acte pre si postnatal
multumesc frumos
Răspuns la discuția acte pre si postnatal
si la primarie si la angajator pentru ca am primit multe informatii si variaza de la o persoana la alta..
Buna ziua, mar interesa ce acte imi trebuie inainte si dupa ce nasc , in special dupa nastere pentru primirea indemnizatiei de crestere a copilului. va multumesc