avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1859 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters256193

Activitate ContSters256193

Răspuns la discuția violarea corespondentei?
Posta era incuiata si plicul nu se putea scoate fara a descuia cutia postala.Indiferent ca se rezolva sau nu eu, am sa-mi exercit dreptul constitutional sa fac plangere pentru acest abuz. Am depus sesizarea si voi vedea cum decurg lucrurile. Oricum daca nu se iau masuri delicventii vor continua sa greseasca, poate si mai mult . Va multumesc pt ajutor!
Buna seara. Am trimis o scrisoare prioripost care m-a costat 10 lei, dar nu a ajuns la destinatie datorita adresei gresite, si a ajuns inapoi la domiciliu, in cutia postala, deschisa. Am sunat la opc dar a spus sa trimit o sesizare la oficiu postal, apoi sa trimit la ei chitanta, daca nu ma satisface raspunsul acestora.Scrisoarea era dezlipita de partea de jos a plicului, nu pe unde am lipit-o eu. Ei pot invoca calitatea lipiciului proasta? Cand am trimis-o am cumparat plicul de la posta si era in stare buna.
Cand duc sesizarea trebuie sa depun si plicul totodata sa cerceteze starea acestuia? Cand l-am primit era umezit acolo unde era desfacut, si era desfacuta toata partea de jos, deci as putea deduce ca a fost intentionat dezlipit pt a scoate corespondenta sa o citeasca.
Va multumesc.
Discuție mostenire
Buna ziua! In urma divortului, am facut partajul. Daca tatal copilului s-a recasatorit, sotia lui actuala are drept de mostenire la proprietatile acestuia in urma partajului cu mine, daca acesta decedeaza primul?Sotia actuala a acestuia nu are nici un venit si nici locuinta iar copilul meu a spus ca i-a interzis sa mai intre in fosta lui camera...si este foarte rece si recalcitranta cu el..
Va multumesc!