avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1696 soluții astăzi
Forum Activitate radulescuadrian

Activitate radulescuadrian

Buna ziua. Asi dori sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu o situatie cu care poate v-ati mai intalnit. Am o firma a carei activitate a fost suspendata temporar pe o perioada de 3 ani, pana la data de: 01.08.2012. Dupa trecerea acestei perioade, nu am fost sa declar inceperea activitatii, sau sa desfiintez societatea, fiind unicul asociat. Intrebarea mea este: daca nu intreprind nimic in legatura cu aceasta firma, ce se va intampla? Voi putea relua activitatea dupa o anumita perioada cand se iveste un moment propice? Se va autodesfiinta din oficiu societatea dupa o anumita perioada, avand in vedere ca nu a mai fost reluata activitatea? Sau asi mai putea sa suspend activitatea pe o perioada de inca 3 ani? Va multumesc, sanatate !
Daca activitatea firmei este suspendata temporar pe perioada de 3 ani, trebuie inceputa activitatea inainte de expirarea termenului? Este necesara declararea inceperii activitatii sau se face din oficiu ? Daca nu se declara inceperea activitatii firmei dupa trecerea termenului de suspendare, ce se intampla? Se radiaza firma sau se poate incepe activitatea oricand dupa trecerea celor 3 ani de activitate suspendata?