avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1029 soluții astăzi
Forum Activitate ruxandra67

Activitate ruxandra67

Răspuns la discuția neplata pensie intretinere minori
buna seara;cred ca 6 ani este o perioada lunga de timp;de ce ati asteptat atat pt ca legea din Romania este aspra la capitolul neplati si in special la pensiile de intretinere minori
Răspuns la discuția pensie alimentara major
buna seara,domnule;dupa umila mea parere,nu trebuie legea sa va oblige la o anume plata;este fiul dvs;face o scoala;nu sunteti mandru de el?este mai greu fiind trei copii la mijloc dar sunt conviinsa ca pentru a iesi in oras cu o fata sau pt a-si cumpara o cartele tel.gasiti dvs.o rezerva.
Răspuns la discuția pensie de intretinere minor
Buna seara,doamna.din anul 2001 tatal nu a manifestat nici o intentie de a vedea baiatul care in prezent are 16 ani;nu raspunde la telefoane ,la mesaje pe calculator iar anul trecut a sistat plata pensiei si numai cu amenintarea legii a achitat suma;nu s-au vazut deci de 12 ani,deci..ce relatie poate exista?doar cea biologica,ceva financiar iar afectiva zero.
Răspuns la discuția pensie de intretinere minor
buna ziua.revin asupra subiectului;am aflat ca este plecat prin intermediul www.jobs.com-shipping dar mi s-a spus ca nu are nimic de a face cu Romania;sincer eu nu cred ca se platesc taxe si impozite statului american iar in perioada cat este in tara,nu beceficiaza de somaj deci..nici impozit statului roman;si ca el sunt milioane presupun
Răspuns la discuția pensie de intretinere minor
buna seara ,domnule;nu stiu statul in care lucreaza doar faptul ca se imbarca anual printr-o firma ce recruteaza forta de munca pe internet;multumesc pentru mesaj
Răspuns la discuția pensie de intretinere minor
buna ziua.este dificil de probat dat fiind faptul ca toti membrii familiei ascund acest lucru si tot timpul s-a mers pe venitul minim pe economie;multumesc pentru raspuns ,voi incerca sa mai aflu detalii legate de locul de munca.o zi buna
buna dimineata;sunt divortata din anul 2000 si am un baiat de 16 ani care imi este incredintat;de 4 ani tatal trimite o pensie intretinere de 150 roni dar anul trecut am aflat de la fratele acestuia ca fostul sot este imbarcat 5 luni pe ani lucrand ca motorist la o companie privata deci,pensia de intretinere ar trebui marita lucru care nu se intamplata datorita faptului ca nimeni din familia sa nu da numele companiei;pot apela la instanta pentru marire si dumnealor sa solicite veniturile acestuia?care este procedura?va multumesc