avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 705 soluții astăzi
Forum Activitate jenicaradulescu

Activitate jenicaradulescu

Am fost dat in judecata in calitate de parat de o firma de distributie a energiei termice la un contract de cesiune intocmit de asociatia de proprietari dar totul fiind un fals grosolan pe care l-am dovedit in instanta prin angajarea unui expert contabil.
am primit sentinta in care reclamanta este obligata sa-mi plateasca cheltuieli de judecata de 500 lei,intrebarea mea este cum procedez sa-mi recuperez aceasta suma
Răspuns la discuția probleme cu asociatia de locatari
d-lor multumesc pt. interes o sa aduc lamuriri fisa realade la asociatie a carei copie o am la dosar nu o contest in care am datorii ca toti ceilalti locatari 400-500lei vorbesc de perioada in cauza pentru ca acum am datorii 0 la noi nu sau acordat penalitati de intarziere ce contest este ca fara sa mi se aduca la cunostinta mi s-a intocmit un contract de cesiune catre RAAN(cei cu energia termica)in care s-au inscris sume false cum:daca in ianuarie 2011 am avut in fisa de asociatie 214,30 in contract mi-au trecut 414,30 au umflat prima cifra chitantele de plata corespund au mai gresit la o adunare cu 700 lei soldul nu corespunde cu cel din fisa de asociatie este mult mai mare deci vorbesc de un fals si uz de fals care nu trebuie sa fii expert contabil ca sa-l vezi si atunci intreb nu ar fi mai corect in astfel de situatii sa ceri explicatii celor care intenteaza proces.eu am urmat ceea ce a hotarat judecatorul si am platit acel expert dar sunt curios cum se termina si cine va plati cheltuielile de judecata.am termen pe 25 septembrie
am fost dat cu contract de cesiune la R.A.A.N. pentru suma de 3999,58 leipentru perioada iunie 2010-septembrie 2011 iar aceasta m-a dat in judecata dar aceasta suma nu corespunde cu realitatea din fisa de la asociatie care este foarte mica de fapt ce s-a intamplat:o fosta administratoare care a delapidat banii iar ca sa se justifice catre RAAN a intocmit contracte de cesiune cu sume mult mai mari la mai multi locatari.La mine a umflat regia pe lunile respective cu 100 sau 200 lei a mai gresit la adunare cu vreo 700 lei,am fost la judecatorie cu fisa reala si cu copie dupa chitante si judecatorul mi-a zis ca nu este contabil sa constate falsul sa angajez expert contabil pe care eu sa-l platesc cu 500 lei la judecatorie ca sa-mi demonstrez nevinovatia.Mi se pare aberant ca aceste parti RAAN si asociatia sa nu fie chemate ca sa demostreze ele ca sunt vinovat as vrea sa intreb daca exista o alta cale decat aceasta cu expertul si daca nu cum imi recuperez eu banii cand si de la cine si daca pot cere daune morale