avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1047 soluții astăzi
Forum Activitate vicky59v

Activitate vicky59v

de acord.numai ca dna a efectuat tripla depasire.ratb-ul era in statie.il depasea o dacie si dna a depasit pe liniile de tramvai.cupla e comuna zic eu,dar ce facem cu trecerile,unde pot depune o cerere semnata e cei din zona sa se infiinteze o trecere?pt ca stradutele mici sunt marcate dar strada principala nu.si poate se vor evita alte acciente.de ce numai muritorii de rand sunt vinovati? de ce nu pot raspunde si cei ce hotarasc unde trebuie trasate trecerile? multumesc anticipat
buna ziua sunt victima unui accident rutier petrecut acum o luna.am traversat prin loc nepermis dar in zona nu este trecere de pietoi.mentionez ca este capatul a trei masini si a doua tramvaie.pe cine trag la raspundere in acest caz.ultima trecere este la o statie in urma si toata lumea in zona traverseaza prin loc nepermis.multumrsc o zi buna
buna dimineata.am avut un accident rutier .traversam neregulamentar strada prin dreptul statiei ratb.una din treceri este apr.8o m cealalat la 200 m.un autobuz era oprit in statie.depasea o dacie.sunt cam 3ompana la curba de 90 grade.eram pe linia de tramvai in sesn opus decat circula ratb-ul si dacia.am vazul la colt o masina in viteza care a facut o depasire si venea pe mijlocul strazii pe liniile de tramvai.am intors capul spre stanga sa vad daca vine ceve ,am facut un pas inapoi cu stangul si cand sa l trag si pe dreptul am vazut ca ma loveste.nu a oprit imediat.smurd-ul m a dus la spital.politia mi a luat declarate acolo.dna nu a venit si nu a luat legatura cu mine.am trei coaste rupte si umarul drept.am refuzat operatia si am o imobilizare in bandaj tip dessaut.nu am depus inca plangere.ce fac acum?cum procedez.concluzia mea eu am traversat neregulamentar,ea a triplat si a venit pe contrasens.ps.s a laudat ca are relatii mari la politie si ma gandesc ca de aceea nu m a contactat.va rog sa ma ajutati.au trecut 6 zile de la accident .multumesc anticipat