avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 787 soluții astăzi
Forum Activitate ella_blondina

Activitate ella_blondina

Răspuns la discuția executare silita
Semnez acel aditional ca sa renunte la executare....
Răspuns la discuția executare silita
Nu cred ca mai poate sa modifice suma ca de data asta o sa cer si eu copie dupa cntr si ma duc si cu un martor.
Răspuns la discuția executare silita
Multumesc frumos.

Am facut contestatie la executare si am facut si plangere penala.

Ideea este ca am reusit sa ma vad cu acel avocat,nu recunoaste ca a modificat cntr.dar nici nu neaga.
Mi-a spus ca renunta la executare dar ca trbuie sa facem un act aditional la acel cntr.cu o suma derizorie, ca asa sut procedurile.

Intrebarea mea era daca fac acel act aditional la cntr. cu pricina,dupa un timp Dl avocat poate sa intoarca executarea asupra asupra mea?

Prin semnarea acelui aditional nu reiese ca eu recunosc suma aceea?
Nu ma poate afecta la plangerea penala semnarea acelui cntr aditional?
Răspuns la discuția executare silita
Eu am semnat acel cntr. cu suma care am convenit acum 3 ani si la care am si chitanta si factura conform cntractului.Iar acum apare pe cntr. o cifra in plus fata de suma care o stiam eu.Pe facura si chitanta nu scrie ca reprezinta avans onorariu...
Răspuns la discuția executare silita
Este vorba de un cntr. de asistenta juridica.Am semnat un cntr. acum 3 ani cu un avocat.Am chitanta si factura pe suma care am cazut de acord,iar acum dupa 3 ani m-am trezit ca ma executa pe un rest de plata dupa cntr. de asistenta.Pe cntr a mai aparut o cifra in plus de care eu nu stiu nimic,iar pe factura si chitanta nu scrie nicaieri ca am platit doar un avans la onorariu.Mentionez ca la semnarea cntr. nu am primit nici un exemplar.
Răspuns la discuția executare silita
Buna ziua.
Creditorul ma executa pentru o suma dintr-un cnt. de care eu nu stiam.Am fost la o intalnire cu creditorul si spune ca renunta la executare...dar ca trebuie sa facem un act aditional la ctr.pe care ma executa,punand o suma derizorie pe acel act aditional.
Imi puteti spune si mie cum se procedeaza sa nu ma trezesc peste un an ca ma executa iar pe aceeasi suma din cntr.

Va multumesc frumos.
Cu respect
Răspuns la discuția suspendare executare
Multumesc frumos pentru raspuns.

Daca depun cererea de suspendare provizorie a executarii impreuna cu o cerere de ajutor public judiciar,am sanse sa mi se aprobe diminuarea cautiunii?
Daca un creditor renunta la executare...dupa un timp se mai poate intoarce executarea daca doreste creditorul?
ce taxe de timbru trebuie sa platesc pentru o cerere de suspendare a executarii pana la solutionarea cauzei
Răspuns la discuția plangere penala
trei infractiuni: fals in acte,uz in fals si inselatorie