avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 945 soluții astăzi
Forum Activitate alexandra20122

Activitate alexandra20122

Buna ziua.am o fetita cu dsv la inimia de 3-4 mm.am fost in comisie pentru prelunjirea maternitati de la 2la3 ani si mi sa aprobat gradu de handicap.am fost de miam bagat de alocatia pentru handicap de 33.50 lei si de alocatia dubla,dupa care mi sa spus ca daca eu vreau sa stau acasa cu copili imi trebe o cerere semnata si stampliata de la lucru pe care am si facuto si am duso.intrebearile mele sunt:eu ma duc in contrinuare pe maternitate pana la 3 ani da cu ce suma tot cu 800?sau mai putin? alocatia copilului este tot de 200 sau de 42? va multumesc
Discuție executare slita
Buna ziua.am o rata facuta in magazin pentru niste electocasnice,de cateva luni nu mai pot platit rata decat o data la 2-3 luni din motiv ca sotu meu nu mai lucra de aprox 2 ani.am primit un telefon ca ma executa silit,ce se poate intampla?imi poate pun oprire pe salar?ma poate executa din casa pentru suma de 4.500?am mostrenire de la bunica casa da pe langa mine mai sunt 3 mostenitori pe pamant,casa ii trecuta pe stra stra stra bunica.ce mi se poate intampla?
Răspuns la discuția executare silita
si cu executarea cum ramane?nu o poate executa?
Buna ziua va rog sa imi dati si la mine un raspun la urmatoarea situatie. soacra mea are un credit la sc nebancara din cauza ca nu am mai avut de serviciu nici eu nici sotul nu am mai putu plati rata ia venit acasa o nodificare cum ca are de plata 3.500 daca nu plateste timp de 15 zile o executa silit prin vanzare la bunurilor oprire pe pensie.
langa nodificarea de plata am primit o cerere de executare silita care in se scrie suma si unde locuieste da e trimisa de la ei de la sediu si mai scrie ca in temeiul art 371.alin 3din codul de procedura civila solitita recuperarea debitoe a tuturor cheltuielior ocazionate de executare silita. ce se poate intampla:poate sa o execute silit?va rog sa imi raspundeti.