Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... executare silita
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

executare silita

Buna ziua va rog sa imi dati si la mine un raspun la urmatoarea situatie. soacra mea are un credit la sc nebancara din cauza ca nu am mai avut de serviciu nici eu nici sotul nu am mai putu plati rata ia venit acasa o nodificare cum ca are de plata 3.500 daca nu plateste timp de 15 zile o executa silit prin vanzare la bunurilor oprire pe pensie.
langa nodificarea de plata am primit o cerere de executare silita care in se scrie suma si unde locuieste da e trimisa de la ei de la sediu si mai scrie ca in temeiul art 371.alin 3din codul de procedura civila solitita recuperarea debitoe a tuturor cheltuielior ocazionate de executare silita. ce se poate intampla:poate sa o execute silit?va rog sa imi raspundeti.
gi-jane2, moderator
Da, se poate face poprire pe pensie.
Evident, credeti ca s-au deranjat cu hartiile doar asa pentru intimidare? Au declansat o procedura legala, ca atare, incercati sa faceti rost macar de o parte din bani ca biata femeie nu are nici o vina....
si cu executarea cum ramane?nu o poate executa?
alexandra20122 a scris:

nodificare cum ca are de plata 3.500 daca nu plateste timp de 15 zile o executa silit prin vanzare la bunurilor oprire pe pensie.
langa nodificarea de plata am primit o cerere de executare silita care in se scrie suma si unde locuieste da e trimisa de la ei de la sediu si mai scrie ca in temeiul art 371.alin 3din codul de procedura civila solitita recuperarea debitoe a tuturor cheltuielior ocazionate de executare silita.

In situatia in care,in termenul notificat nu dati curs cererii,nu contactati executorul judecatorresc acesta cu scopul lefitim de recuperare suma,va desfasura procedura de executare silita asupra bunurilor mobile/imobile/conturi/drepturi salariale-prezente si viitoare -pana la concurentra debitului si a cheltuielilor de executare

Doamna, aceasta notificare( nu nodificare ca nu vine de la nod sou noada) este ultimul act pe care il veti primi de la Banca.
Asa cum v-au dovedit cu cererea de executare atasata, s-au adresat executorului judecatoresc pentru recuperarea intregii creante pe care o au fata de dvs.
Executorul se va indrepta asupra tuturor bunurilor dvs, venituri , bunuri mobile ( masina, televizor, etc) si imobile ( casa, teren).
Afara din casa va vor da doar daca se va vinde casa in urma executarii silite si doar adjudecatarul devenit astfel noul proprietar al apartamentului.