avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate ionitaAdrian

Activitate ionitaAdrian

am acumulat 15 puncte si mi sa supendat permisul nu am avut cum sa iau la cunostinta despre suspendare si mi sa prelugit cu inca o luna deci 60 de zile au trecut aceste zile dar am alta problema am fost surprins in trafic si mi sa facut un dosar asa am si aflat ca am permisul suspendat acum ca au trecut cele 60 de zile pot obtine o dovada sau cit dureaza sami recuperez pemisul tin sa precizez ca nu am puncte pt acidente doar parcarii si un radar de 76 de km/h
si durata unui astfel de proces cam cat dureaza
am si eu o mare rugaminte daca ma poate indruma cineva ca am patito rau de tot
am fost oprit in trafic de un echipaj de politie si mi sa cerut actele la control bine intyeles ca am dat toate actele iar dupa ce ma verificat domnul politist mia spus ca am permisul suspendat pt cumulul a 15 puncte din data de 9.07.2012 cu prelugire pina in 6.09.2012 eu nu am luat la cunostinta despre acest cumul deoare ce domiciliul la care am adresa afost vandut si eu nu mai locuiesc acolo si una peste alta mi sa spus de catre domnul politist ca mi se face dosar penal pt conducere cu permisul suspendat va rog daca puteti sami dati un sfat vas fii pe deplin recunoscator