avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 932 soluții astăzi
Forum Activitate creata78

Activitate creata78

Contestatia la Anaf este tip sau o formulez pe coala A4,si ce documente se ataseaza .Multumesc mult si sanatate.
Notificarea de la Anaf am primit-o pe 5.05.2016,decizia are nr.x din 31.12.2015,altceva nu am primit de la Anaf.Mentionez ca in decizie este si o anexa care contine Doc.CASS.nr.x din 28.02.2012.
Am discutat cu cineva de la Anaf si mi-a zis ca fac contestatie degeaba pentru ca decizia s-a emis in data de 28.02.2012.,si nu au trecut 5 ani.I-am spus ca nu am fost notificat de aceasta suma,raspunsul a fost ca poti fi informat prin scrisoare sau public pe site.
Am ramas uimit,nu se poate sa imi ceara acest lucru:Astazi am fost la anaf ,m-au informat ca creanta s-a nascut din neplata cass. in urma incheieri contractului de cedare bunuri.Dupa mai multe intrebari fara raspuns ne-au indrumat catre casa de asugurari de sanatate pentru a ne elibera situatia contributiilor declarate,incasare si restante si majorarile calculate.Dupa care sa mergem inapoi la anaf pentru actualizarea situatiei fiscale.Pe decizia de la anaf precizeaza ca pot face contestatie la organul fiscal emitent(anaf)conform art.205,206 din OG.nr.92/2003.Ce ma sfatuiti sa fac in aceasta cauza?Multumesc mult
Buna ziua,m-am confruntat recent cu o problema, daca ma puteti lamuri ,ca nu am inteles nimic din ce mi-au explicat cei de la anaf:In anul 2006 am avut contract de inchiriere apartament 2 cam. pe perioada 2006-2007 si 2007-2008 la care am platit impozitul cerut de anaf,astazi m-am trezit cu scrisoare de la anaf ca trebuie sa platesc cass deoarece atunci nu am platit.Mentionez ca mama care este proprietara apartamentului este pensionara.,Este normal ca dupa 9ani sa ma oblige sa platesc cass?
Răspuns la discuția Contract telefonie mobila
Nu eu am incheiat contractul acum 5 zile ,il mai pot rezilia?
Buna ziua,am si eu o intrebare:daca am incheiat un contract de telefonie pe data de 28.09.2015 ,il pot rezilia?
Buna ziua,am si eu o intrebare..am incheiat pe data de 28.09.2015 un contract de telefonie mobila il mai pot rezilia?
Buna ziua.am si eu o intrebare daca mi-am dat demisia de la locul de munca de ex.pe 22 si am inceput in alta parte pe 28 am continuitate ,mai exact pot sa beneficiez de indemnizatie pt .copil?
buna ziua ,va rog sa-mi raspundeti si mie la intrebare in legatura cu noul cod al muncii care a intrat in vigoare astazi .Daca am fost in medical in luna ianuarie inainte de data de 25 .01.2015 beneficiez de noul al muncii avand in vedere ca salariul il iau cu o luna in urma.Multumesc mult.