avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Activitate postolachi

Activitate postolachi

Răspuns la discuția URGENTA
deci pot pleca linistit?
Discuție URGENTA
Mi-am dat demisia de la sc xyz srl si cred ca sunt sanse sa nu mi se inregistreze demisia. Ce se poate intampla daca de la data demisiei si dupa 15 zile plec si semnez un alt contract de munca, mentionez inca odata ca sunt sanse sa nu mi se inregistreze demisia, deci eu sunt inca angajat in momentul semnarii unui alt contract de munca.
Discuție URGENTA
Pot semna un nou contract individual de munca chiar daca firma la care muncesc acuma nu mi-a inchis actualul contract.Precizez ca la actuala firma mi-am depus cererea de demisie.
Lucrez ca agent comercial la o firma de distributie,in ce consta activitatea mea? Iau comenzile de la clientii existenti in portofoliu,firma livreaza marfa in baza unei factrui, iar dupa un anumit termen de plata incasez contravaloarea facturii.
Problema vine acuma: am cativa clienti care au inchis activitatea si au ramas cu facturi neachitate.Ma poate obliga firma sa platesc eu soldurile respective?
Lucrez ca agent comercial la o firma de distributie,in ce consta activitatea mea? Iau comenzile de la clientii existenti in portofoliu,firma livreaza marfa in baza unei factrui, iar dupa un anumit termen de plata incasez contravaloarea facturii.
Problema vine acuma: am cativa clienti care au inchis activitatea si au ramas cu facturi neachitate.Ma poate obliga firma sa platesc eu soldurile respective?