avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Activitate 147369

Activitate 147369

Cum se calculeaza pensia alimentara care am inteles ca este de 25% din total venit net?
Daca eu lucrez in vanzari si am comisioane care fluctueaza de la o luna la alta se iau si acestea in calcul sau doar salariul net de pe cartea de munca?
Ca si bonosuri pot lua intr-o luna 2000 ron iar in alta 300 sau deloc?
Ele sunt trecute in fluturasul de salariu dar nu in contractul individual de munca!
Care este realitatea calcularii pensiei alimentare?

Va multumesc
In cazul in care eu sau ea se hotaraste sa anuleze cererea de divort si vrea sa se impacu cu celalalt dar acela nu vrea cum se procedeaza?
Casatoria nu se mai poate desface daca unul dintre sotii nu este de acord si nu semneaza actul sau sentinta de divort si doreste impacarea?
In cazul in care eu o acuz de "mama denaturata" ex:am prins-o cu mesaje in telefon de la altii barbati,intalniri cu acestia iar acum ea deja se intalneste cu altcineva care ar fi probele care se iau in considerare la proces sa dovedesc ca aceasta a facut adulter si relatii extraconjugale?
Daca angajaz un detectiv si sa obtin poze,inregistrari cu ea acestea pot fi luate ca probe in proces?
As dori sa stiu daca doi sotii divorteaza si unul a bagat divort cu un termen de proces celalalt poate baga si el divort cu un alt termen de divort?
Stiu ca actul de casatorie trebuie in original,nu?
Cum eu l-am depus la tribunal ea cu a putut sa bage divort?


Multumesc