avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters265406

Activitate ContSters265406

indemnizatia de consilier local este in cuantum depana la 5% din salariul net al primarului.
buna seara.am inchiriat un apartament din fondul locativ de stat insa nu am incheiat si un contract pentru serviciile de apa-canal.vreau sa stiu daca sunt obligat sa fac contract si ptr apa?>ce se intampla daca refuz?
va multumesc din suflet ptr informatie dna leuca.imi prinde foarte bn aceasta lamurire.
multumesc ptr raspuns.
va multumesc.sunt asociat unic intr-un srl,vreau sa dau firma unui prieten fiindca are urgent nevoie de un srl ptr a contracta o lucrare in constructii ,treab fiind urgenta nu e timp ptr a face modificarii cu privire la administrator(adica sa nu mai figurez eu ci el,deoarece am inteles ca procedura dureaza 30 de zile la orc)sivrea sa ai dau lui firma doar prin act notarial(nu stiu ce fel de act poate fii acesta)si intrebarea mea e ca daca ai dau firma prin act notarial si el comite anumite ilegalitatii sau face datorii eu voi fii tras la raspubdere penala sau sa platesc datoriile?va multumesc ptr rapdarea si bunatatea de a imi raspunde.
vreau sa cedez partiile sociale catre o terta persoana prin act notarial,intrebarea mea este daca eu raspund de ceea ce face inputernicitul.va multumesc