avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1426 soluții astăzi
Forum Activitate sz9kinga

Activitate sz9kinga

Răspuns la discuția Contract
deci ca sa inteleg ca sunt mai grea de cap recunosc eu daca sunt data afara eu daca merg a 2 zi sa imi depun actele pentru somaj mi se ia in considerare ca am lcurat 1 an fara intrerupere eu daca nu sunt gravida si raman insarcinata in perioada in care sunt in somaj baneficiez de indemnizatie crestere copil va rog lamuritima .si mai am o colega a lucrat cu contract pe perioada de 3 luni in total 9 luni a fost data afar beneficiaza de somaj va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Contract
DA as putea merge in somaj beneficiez cand ma da afara atunci sa imi depun actele pentru somaj?Cum pot proceda fara a pierde indeminizatie crestere copil
Discuție Contract
Buna ziua as dori va og sa ma lamuriti si pe mine
lucrez la un magazin alimentar de un an si am contract de mucna pe perioada determinata pana in martie 2015 eu poti fi data afara daca am contract pe inca un an ?Auzind ca se face reducere de personal.Eu incerc sa raman graviduta beneficiez de indeminizatie crestere copil asta daca miei n expira contractul de munca?Si inca o intrebare as avea as putea merge in somaj si asa sa merg in materniteta crestere copil ?
Somajul i de cateva luni eu daca as fi gravidai n luna martei as naste decembrie as beneficia de alocatie 800 crestere copil eu mam angajat numai pentru aceeasta problema
Ce benefici am eu daca sunt data afara de catre patron daca eu am contract pe inca 1 an poti fi data afara asa usor.Va rog din suflet ami rapsunde
Răspuns la discuția bani pentru crestere copil
va multumesc din suflet pentru ajutor.sanatae multa va doresc
Răspuns la discuția pensie alimentara
multumesc foarte mult miati fost de mare ajutor
Răspuns la discuția bani pentru crestere copil
va multumesc foarte mult da 3 luni si cu inca 7 luni cate se iau in considerare sunt numai 10 luni nu trebuie sa lucrez 5 luni si cu unca 7 in timpul sarcini este 12 luni ca sa pot sa iau maternitate
dupa cate luni iau maternitate dupa ce ma angajez?as putea lucra 6 luni si dupa sa raman insarcinata?
buna am un baietel de 5 ani si 10 luni si tatal lui nu ia platit pensia alimenatra niciodata asta find de 4 ani
ce as putea sai fac ?
am fost la tribunal si miau zis ca nu au ce sai faca .nu este ceva lege unde il olbliga sa mi plateasca pensia alimentara?
as vrea sa pelc cu el din atra da nici asta nu se paote pentru ca baieteleuol este pe numele lui nu as putea primi o procura cu care pot pleca.las putea da in urmarie generala sal aduca acasa si sal obloge sa plateasca/