avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1038 soluții astăzi
Forum Activitate ilieadr

Activitate ilieadr

Multumesc de raspuns Ynocentta, dar nu am gasit niciun model de intampinare, de aceea am si scris pe forum, cerandu-va ajutorul sau nu am stiu sa caut.

Revin cu rugamintea daca ma poate ajuta cinva cu un model din care sa ma inspir si in adaptez eu la nevoile mele.

Multumesc inca o data!
Buna ziua,
va cer sprijinul pentru a realiza o intampinare la judecatoror, pentru cazul de mai sus.
Am vandut o masina de marfa unei firme in urma cu 3 ani (2013) si acum m trezsc cu amenda de rovigneta.
Am citit in forum, dar nu am gasit un model de intampnare, macar in linii mari ca sa o pot formula.

Precizez masina a fost pe firma mea si am vandut-o unei alte firme din Bucuresti cu factura, certificat de radiere fiscala.

Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Contestare amenda radar
Va multumesc foarte mult pentru ajutor,

va rog, daca este posibil, sa ma ajutati cu un model de plangere contraventionala pentru motivele mele de mai sus. Este pentru prima data cand vreau sa ajung in fata instantei.

Inca o data mii de multumiri!
Buna ziua,

in data de 22.09 eram pe sos. Pitesti -Slatina si am fost oprit de un echipaj de la politia rutiera pentru ca am depasit viteza legala in localitatea Cerbu-Jud. Arges.
Politistul mi-a intocmit proces verbal pe care l-am semnat si am trecut la obiectii faptul ca radarul era ascuns si nu era in zona vizibila.
Vreau sa depun contestatie pentru urmatoarele nereguli:
- Politistul nu mi-a prezentat fotografia, metrologia aparatului radar si autorizatia de radar. Mi-a spus ca le vad in instanta.
- Radarul era montat pe un Logan de culoare rosie neinscriptionat si era "ascuns" dupa un magazin in acel sat

Pentru cele scrise mai sus, ce parere aveti daca merita sau nu sa depun contestatie?

Va multumesc pentru ajutor/sfaturi.

O zi buna in continuare.