avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 684 soluții astăzi
Forum Activitate ioanna8634

Activitate ioanna8634

imi cer scuze ca nu am ales categoria potrivita..nu am gasit ceva legat de culte.
as dori sa stiu daca in momentul actual icoanele sunt interzise in scoala.
va multumesc!
Daca totusi fac rost de contract pe luna septembrie incepand cu ziua 17 pana pe 1 octombrie si apoi merg la ajofm pentru somaj,mai am dreptul?
Cei de la scoala au zis ca nu incheie nici un contract cu mine si ca nu stiu cat voi fi platita la plata cu ora pentru ca nu au reusit sa organizeze inca testarea care trebuia sa o dau.Ma gandesc sa intru in somaj incepand cu luna octombrie.In acest caz voi putea beneficia de indemnizatia de cresterea copilului?Cum pot face ca sa semnam si contractul pentru orele la plata cu ora?
Astazi la scoala mi s-a spus ca voi fi platita la plata cu ora incepand cu 17 septembrie si ca vor fi trecute si in catrea de munca,ramanad astfel numai 16 zile nelucrate in luna septembrie.Asta ma ajuta la ceva?
Am o vechime de 5 ani in invatamant.Anul acesta nu am participat la vreun concurs de ocupare a catedrelor pe motiv ca nu era nici una scoasa in apropierea domiciliului meu.Am reusit totusi sa iau o catedra la scoala la care am lucrat anul trecut insa testarea o voi da pe 1 octombrie si tot de atunci voi fi angajata.Ramane astfel o luna pauza in cartea de munca(31 august 2012-30 septembrie 2012).Ce pot face in acest caz ca sa beneficiez de concediu?Mentionez ca pe 1 mai 2013 voi naste.
Sa depun dosarul la ajofm pentru continuitate in cartea de munca?Ma ajuta la ceva?Sa platesc asigurarea la casa de asigurari pentru luna septembrie 2012?