avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 592 soluții astăzi
Forum Activitate ionmonica

Activitate ionmonica

In obiectiunile pe care le-am primit la expertiza se invoca rea-credinta pentru neatasarea la documentatie a organigramei desfasurate pe persoane.Parata nu mi-a pus la dispozitie acest document motivand ca nu e un document analitic, asa cum dealtfel stiu si eu, dar as fi vrut sa citesc in lege daca este specificat cum trebuie sa fie intocmita.Deasemenea o organigrama pe care o invoca reclamanta nu are semnaturile legale si stampila societatii si eu nu am luat-o in considerare, avand obiectiuni si in acest caz. Orice sfat este binevenit si il astept cu interes....
Cu stima,
Răspuns la discuția litigiu munca
Asa m-am gandit si eu, e vorba de sef sectie si primitor-distribuitor; nu-ti trebuie multa carte sa spui ca nu sunt echivalente dar tb sa invoc si ceva documente(grupe diferite la COR, una are niste cerinte de studii alta altceva, una are persoane in subordine cealalta este ea insasi subordonata); voiam sa stiu daca sunt pe drumul cel bun-fiind prima mea expertiza:-/
Discuție litigiu munca
Am de efectuat o expertiza intr-un litigiu de munca; mi se cere sa stabilesc echivalenta intre doua functii; in afara de Codul COR ce ar mai fi de folos pentru a raspunde la acest obiectiv?o persoana a fost concediata, a recastigat dreptul de a reveni la servici dar i se ofera alta functie, nu cea pe care a avut-o.