avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1070 soluții astăzi
Forum Activitate Dell99

Activitate Dell99

Buna ziua.Am si eu o mica nelamurire legata de suspendarea permisului de
conducere.In data de 21.01.2013 am fost prins depasind pe linie continua in
jud.Olt, suspendarea permisului 30 de zile+dovada 15 zile.La o saptamana distanta,in Deva am fost oprit pentru neacordare de prioritate unui pieton aflat pe
trecerea marcata.Atunci mi s-a retinut dovada si mi s-a dat alta dovada care era
valabila ca cealalta pana in data de 5 februarie.In ultimul PV nu se specifica niciunde suspendarea dreptului de a conduce si nici perioada suspendarii.Astazi am primit o hartie de la Inspectoratul de Politie al jud.Hunedoara in care spune "...v-a fost suspendata exercitarea dreptului de conducere pe o perioada de 30 de zile,incepand cu data de 08.03.3013" ... eu ce sa inteleg din aceasta hartie?Pana
in data de 08.03 mai pot circula?Va rog frumos sa ma lamuriti daca se poate ca
nu mai inteleg nimic
Buna ziua.
Am o intrebare legata de un contract de cesiune sau colaborare...legata de o canisa (crescatorie de caini).Vreau sa achizitionez o femela adulta pentru monta.Eu personal nu detin canisa, dar o buna cunostinta de a mea e detinatoare de canisa.Asi dori sa fac cu respectiva persoana un contract: eu sunt proprietarul catelei iar monta si puii asi dori sa fie inregistrati in canisa respectivei persoane. Cum asi putea proceda in cazul acesta deoarece eu am incercat sa ma informez la asociatia chinologica din judetul nostru, iar dansii nu mi-au putu oferi un raspuns concret.Doar ca proprietar este cel care detine pedigree`ul cainelui...