avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Activitate mariusiancu87

Activitate mariusiancu87

Răspuns la discuția prescriptie credit
Intervine prescripția?

mariusiancu87 a scris:

Intervine prescripția? Imi puteți recomanda un avocat?

mariusiancu87 a scris:

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns referitor la un credit acordat de Raiffeisen Bank .
În ianuarie 2015 am facut un credit de nevoi personale la Raiffeisen Bank pentru o perioada de 60 de luni, iar din octombrie 2015 nu am mai reusit sa platesc la timp. Am fost dat in judecată de bancă, hotararea având data de 29 iulie 2016. In data de 23.08.2016 am primit instiintare de executare silită Deoarece nu am avut bunuri urmăribile in data de 31.10.2017 am primit de la acelasi executor judecatoresc incheierea executării silite.
Creditul a fost vandut la o firma de recuperare în noiembrie 2019, care imi tot trimite scrisori care au fost trimise inapoi deoarece nu am fost la domiciliu când au venit acestea. Am fost vizitat la adresa de domiciliu de un reprezentant al acestei firme de recuperare spunând să iau legatura cu ei urgent.
Intervine prescriptia in cazul meu, cum o pot invoca?
multumesc !



Răspuns la discuția prescriptie credit
Intervine prescripția? Imi puteți recomanda un avocat?

mariusiancu87 a scris:

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns referitor la un credit acordat de Raiffeisen Bank .
În ianuarie 2015 am facut un credit de nevoi personale la Raiffeisen Bank pentru o perioada de 60 de luni, iar din octombrie 2015 nu am mai reusit sa platesc la timp. Am fost dat in judecată de bancă, hotararea având data de 29 iulie 2016. In data de 23.08.2016 am primit instiintare de executare silită Deoarece nu am avut bunuri urmăribile in data de 31.10.2017 am primit de la acelasi executor judecatoresc incheierea executării silite.
Creditul a fost vandut la o firma de recuperare în noiembrie 2019, care imi tot trimite scrisori care au fost trimise inapoi deoarece nu am fost la domiciliu când au venit acestea. Am fost vizitat la adresa de domiciliu de un reprezentant al acestei firme de recuperare spunând să iau legatura cu ei urgent.
Intervine prescriptia in cazul meu, cum o pot invoca?
multumesc !

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns referitor la un credit acordat de Raiffeisen Bank .
În ianuarie 2015 am facut un credit de nevoi personale la Raiffeisen Bank pentru o perioada de 60 de luni, iar din octombrie 2015 nu am mai reusit sa platesc la timp. Am fost dat in judecată de bancă, hotararea având data de 29 iulie 2016. In data de 23.08.2016 am primit instiintare de executare silită Deoarece nu am avut bunuri urmăribile in data de 31.10.2017 am primit de la acelasi executor judecatoresc incheierea executării silite.
Creditul a fost vandut la o firma de recuperare în noiembrie 2019, care imi tot trimite scrisori care au fost trimise inapoi deoarece nu am fost la domiciliu când au venit acestea. Am fost vizitat la adresa de domiciliu de un reprezentant al acestei firme de recuperare spunând să iau legatura cu ei urgent.
Intervine prescriptia in cazul meu, cum o pot invoca?
multumesc !
Discuție taxa auto
Am o masina adusa din Germania se mai plateste taxa auto daca aceasta a fpst suspendata?
Răspuns la discuția contract de imprumut
Pentru 3 luni l-am imprumutat. Mi-a dat doar 10 % din banii. De insistat insist degeaga. Sa inteleg ca pot sa imi iau adio de la banii?
Am incheiat un contract de imprumut in aprilie 2008. Am mers la executor pentru a ma ajuta sa recuperez banii si a spus ca nu mai pot face nimic pentru ca au trecut mai mult de 3 ani si s-a prescris datoria. Se mai poate recupera datoria, ce as putea sa fac pentru a recupera banii?