avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Activitate cosmaa

Activitate cosmaa

Sunt PFA platitor de TVA (diriginte de santier) Sunt obligat sa deschid cont pentru garantia de buna executie la Trezorerie ,la banca nu se poate ? Mentionez ca am contract de prestari servicii cu PRIMARIA (fonduri de la stat ).VA multumesc.
Discuție Leasing auto
Sunt PFA platitor de tva.Am un leasing auto din octombrie 2011.Pot sa-mi deduc tot TVA-ul din rata de Leasing ? la benzina in ce cuantum pot deduce TVA-ul ? VA multumesc
Sunt PFA .Mi-a venit de la ANAF o somatie sa platesc majorari si penalizari la impozitul pe venit aferent anilor 2007-2010 stabilit in urma unui unui control si raport de inspectie fiscala facut in iulie 2012.Impozitul pe venit stabilit in plus l-am platit in termenul legal mai precis dupa o saptamna de la aparitia raportului de inspectie.Ce vreau sa intreb :ce se intampla daca nu platesc majorarile si penalitatile,sau se pot plati in prima faza doar majorarile? Va multumesc .