avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1070 soluții astăzi
Forum Activitate profesoara1978

Activitate profesoara1978

deoarece sunt o mama care isi creste copilul singura si nu am posibilitati financiare doresc sa ma inscriu intr-o asociatie de femei din constanta pentru a ma sprijini in demersul pedepsirii unui coleg de munca cu influenta pe motivul ca am fost agresata fizic si verbal.exista o plangere la politie si un certificat medico legal cu 7 zile de ingrijiri dar nu-mi permit un avocat care sa ma sfatuiasca cum sa fac ca el sa fie pedepsit.multumesc.
Răspuns la discuția Cuantum daune pentru loviri
multumesc frumos pentru informatii!am spus la politie ce pretentii banesti am dar autorul faptei nu este de acord.pe motivul ca nu vreau sa-mi retrag plangerea si merg mai departe se fac presiuni asupra mea.presiuni de genul ca imi voi pierde locul de munca.mentionez ca ma simt discriminata deoarece sunt singura femeie angajata intre mai multi barbati si sunt privita oaia neagra a punctului de lucru.doresc sa ma ajutati cu un sfat in aceasta privinta pentru ca nu stiu ce ar trebui sa fac si cui sa ma adresez.acesti barbati care agreseaza femeile trebuiesc pedepsiti chiar daca sunt oameni cu influenta si noi doar femei simple.
Am fost batuta de un coleg de munca la locul de munca.M-am prezentat la institutul de medicina legala un de mi s-a eliberat certificat medico-legal pe 7sapte zile de ingrijiri medicale,am facut si plangere la politie.ca sa nu ajunga dosarul la procuror vrem sa ajungem la o intelegere.as dori sa stiu ca cat se plateste o zi de ingrijire medicala pentru a ajunge le o suma de plata adaugata cheltuielilor cu transport,medicamente si chitante.va multumesc!