avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 987 soluții astăzi
Forum Activitate costin_tat

Activitate costin_tat

Sunt aplicate toate timbrele in bri(2).Chiar nu stiu ce mai vrea
Buna ziua! Am fost sa reanoiesc autorizatia provizorie de circulatie cu toate actele care sunt afisate-contract de vanzare cumparare intre proprietarul din brif"(X)" si primul cumparator din romania"(Y
)",contract de vanzare intre ("Y)" si mine iar functionarul de la ghiseu mi-a cerut factura sau act de vanzare intre cetateanul german si"(x)"-proprietarul din brif .De unde sa scot eu acel act daca cetateanul "(x)" este proprietar legal in brif(certificatul german al masinii)?Este corect asa ceva?
Se mai poate da statul in judecata pentru recuperarea noii taxe de inmatriculare(timbru de mediu)?
Se mai poate recupera noua taxa de inmatriculare(timbrul de mediu)?Cui trebuie sa ma adresez pentru a da statul in judecata?
Ce pot face daca nu mai am placutele de inmatriculare din germania? Am inteles ca trebuiesc predate cand inmatriculezi definitiv autoturismul. Exista o cale de rezolvare?
Se achita vreo taxa la administratia financiara(primaria) de pe raza localitatii de domiciliu?Va multumesc pentru raspuns
Ce pot face in cazul in care fostul proprietar nu mi-a dat declaratia vamala? Sunt la a doua autorizare.
BUNA ZIUA!Am cumparat o masina adusa din Germania si a fost scos un set de numere rosii din bucuresti.Eu locuiesc in Braila.de unde pot scoate alte numere provizorii si ce documente imi trebuiesc?Va multumesc.
Răspuns la discuția executare salariu
In data de 08.06.2012 am primit doua somatii de la executorul judecatoresc,din care la o somatie mi-a anexat un p.v. privind actualizarea creantei in care am un calcul de genul:5.712*2,9ani*28%(dobanda)=4.638,64lei;5712,62*1ooo zile*0,5%(penalitati de intarziere)=28.563,10lei;5712,62+4638,64+28563,10=38.914lei.Nu cumva cele 1000 de zile intarziere plus ~120 de zile care au precut de 08.06.2012 au dus la prescrierea acelei datorii?Va rog spuneti-mi ce sa fac pentru ca mi-a trimis poprire pe salariu si pana pe 13.11. cand primesc salariu mai am timp sa alerg. VA MULTUMESC.
Răspuns la discuția executare salariu
In situatia in care nu am casa,masina...,ce-mi poate lua?