avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1132 soluții astăzi
Forum Activitate marianroventa

Activitate marianroventa

Ca expert tehnic judiciar am declarat sediul social in propria locuinta.Expertizele le efectuez prin numirea de catre tribunal la sediul/locuinta sau punctele de lucru apartinind persoanelor juridice/fizice indicate de tribunal.
Deci ce trebuie sa fac pentru a plati in continuare impozitul pentru locuinta ca pina acum (tinind cont de noul cod fiscal) ,intrucit nu imi desfasor activitatea profesionala aici.Expertizele in domeniul meu sunt putine (cel mult 3 pe an am avut in perioadele "bune") si daca nu exista alta posibilitate decit sa platesc un impozit pe locuinta mai mare mai bine renunt la activitatea de expert.Mentionez ca sunt salariat la o societate comerciala.Ce ma sfatuiti sa fac .? Multumesc anticipat pentru orice informatie ce ma va ajuta sa iau o decizie.
O persoana,pensionar ptr.limita de virsta,care efectueaza expertize judiciare in calitate de PFA va plati asigurari de sanatate chiar daca sumele incasate pe an sunt sub nivelul salariului minim lunar pe economie ?
Felicitari celor care au luat examenul din octombrie 2012.Are cineva grile cu raspunsuri din 2012 sau 2011? Vreau sa incerc si eu in 2013 in mai daca se mai organizeaza.Stiu ca este devreme dar am impresia ca examenul este dur si printre picaturi incerc sa imi adun macar material de studiu.Va multumesc anticipat
adresa mea email: rcmroventa@yahoo.com: