avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Activitate CAT30

Activitate CAT30

Răspuns la discuția Contributii sociale la PFA
CAT30 a scris:

daca mi-am facut PFA anu trecut 2011 ,mi-am facuto in cazul care gasesc ceva de lucru in domeniu sa lucrez legal , mentionez ca din perioada deschideri PFA am mai si lucrat la particulari cu carte de munca , am declarat un minim de venit pt PFA , momentan nu am gasit de lucru pe PFA , dar platesc impozit pe venitul declarat , intrebarea mea este TREBUIE SA PLATESC CEVA CONTRIBUTI LA C.A.S sau LA PENSIE > ma obliga , multumesc anticipat

sper ca pe unii nu ii depasesc situatia
daca mi-am facut PFA anu trecut 2011 ,mi-am facuto in cazul care gasesc ceva de lucru in domeniu sa lucrez legal , mentionez ca din perioada deschideri PFA am mai si lucrat la particulari cu carte de munca , am declarat un minim de venit pt PFA , momentan nu am gasit de lucru pe PFA , dar platesc impozit pe venitul declarat , intrebarea mea este TREBUIE SA PLATESC CEVA CONTRIBUTI LA C.A.S sau LA PENSIE > ma obliga , multumesc anticipat
am dat fiscu in judecata si instanta mi-a dat castig de cauza , ce trebuie sa fac dupa ce sa dat decizia finala , pasi care trebuie sa ii urmez pentru a recupera banii de la finante . Multumesc anticipat . sper ca pe unii nu ii depasesc situatia
Buna , am si eu niste nelamuriri in privinta suventiei de gaz , dosarul este complect ,am un venit momentan de 240 ron ,am 2 masini sub 1600 cm , femeia de la asistenta sociala imi refuza aproape in fiecare an dosarul pt ajutor de incalzire ,motivand ca sant altii mai saracii, ma obliga sa trec la alte venituri si o alta suma din cea declarata , mentionez ca tot ce am declarat este legal momentan , ce ma invatatii sa fac ,