avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 779 soluții astăzi
Forum Activitate mikke12i

Activitate mikke12i

Răspuns la discuția DOSAR PENAL INSELACIUNE
as mai avea si eu o intrebare cam in ce timp aflu daca voi fi trimis in judecata si prin ce mod voi afla instiitare de la posta, sau va veni politistul de la mine din comuna sa imi spuna am intrebat si nu mi sa dat un raspuns, si altceva daca imi scot cazierul acuma va aparea ceva in el?
Răspuns la discuția DOSAR PENAL INSELACIUNE
am fost la audieri si mi au spus ca mai rau am facut ca i am trimis banii ca in licitatia de pe okazii scrie ca produsul nu se returneaza iar eu i am restituit banii inainte, eu nu stiu ce sa mai zic de tara asta in care traim
Răspuns la discuția DOSAR PENAL INSELACIUNE
am incercat sa fiu audiat prin comisie rogatorie nu sa putut au trimis jandarmeria cu mandat de aducere , mentionez ca sunt bolnav psihic am fost internat in spital 6 luni in anul 2011 nu au luat in considerare acest fapt si m au facut sa vin 300 km riscandumi sanatatea se poate sa dau in judecata politia procurorul pe cineva sa trag la raspundere si eu
Buna ziua , am vandut si vand produse pe okazii,ro fara a avea probleme pana in acest moment cu clientii nemultumiti , unul dintre ei mi a facut bucuria de a imi face o plangere penala , i am vandut un telefon defect am mentionat asta in descrierea produsului pe site si este inca vizibil acest lucru domnul nefiind multumit mi a facut o plangere penala ,cand am primit prima instiintare i am returnat suma de bani primita in schimbul telefonului 300 lei apoi am primit telefonul inapoi,am fost audiat de seful de post de la mine din comuna am dat declaratii am crezut ca se va termina povestea , acum am primit o citatie in calitate de invinuit intrun dosar penal inselaciune pe 28 decembrie de fapt politistul a venit pe 10 ianuarie cu ea acasa si la pus pe tata sa semneze ca eu nu eram acasa trebuie sa ma prezint in mures eu sunt din prahova si ia spus ca va face o cerere pentru comisie rogatorie sa ma ancheteze dansul sau eu stiu numai sa nu ma duc la mures ca nu am bani ,intrebarile mele sunt , risc sa iau o amenda pentru neprezentare am vz ca scria 198 C procedura penala?, sau se va putea sa se reprogramenze audierea ?
Ce pedeapsa risc avand in vedere ca eu ma consider nevinovat si nu am antecedente penale ?
multumesc pentru sfaturi o sa consult un avocat si dupa aceea voi da declaratie la politie o seara buna
din pacate volumele tranzactionate sunt de ordinul zecilor sutelor de tranzactii si nu am pastrat fiecare dintre documente la fiecare in parte
Buna seara in primul rand multumesc initiatorilor acestui forum foarte util pentru noi toti,Problema mea este urmatoarea sunt utilizator al siteului okazii.ro, am trimis si primit multe produse prin intermediul acestui stie , astazi am fost sunat de catre un domn de la politia din mures unde un individ mi a facut plangere penala pentru inselaciune , ne am inteles pe site eu i am trimis exact telefonul pe care il comandase in luna iulie 2012 acuma el sa dus la politie si a facut plangere penala intrebarea mea este ce pot face in cazul acesta caci nu vreau sa am reputatia stirbita sunt dispus sa apelez si la un avocat pentru a ma reprezenta.
Eu sunt dispus sa ii dau si banii inapoi numai sa nu am cazier insa daca ii dau banii inapoi se considera ca eu recunosc ca l am inselat.Intrebarea mea este ce trebuie sa fac pentru a nu avea cazier in conditile in care eu stiu ca nu am gresit cu nimic.